Blogeriai.net laikas apsivalyti

Pastaruoju metu pastebėjau, kad į Blogeriai.net sistemą pradėji brautis visokie mini naujienų tinklalapiai, rašomi tinklaraščių sistemos (WordPress ar kitoje) pagrindu ir rašantys temomis IT, technologijos, kompiuteriai ir internetas (pačiomis populiariausiomis nūdienos temomis). Per dieną šie tinklaraščiai “parašo” krūvas trumpų naujienų ir netgi dažnai papuola į blogeriai.net top dienos įrašus (ir į tos pačios dienos top “tinklaraštis” papuola ne po kartą, o po kokias 3 naujienos iš karto; deja, net nezinau.lt taip nepavaro… ).

Tiesą sakant, nesuprantu, kodėl skaitytojai balsuoja už tokio tipo įrašus. Aišku, atrodo įspūdinga, kad Samsungas išleido naują LED FULL HD TV ar ką kitą. Bet leiskite paklausti, kur čia originalus turinys ar skelbiama idėja? Tai tiesiog naujiena kuri atkartojama 1000 kartų www pasaulyje.

Jei naujienų tinklalapiukai gali skelbti tinklaraščio tipo naujienas (na jie juk yra Blogeriai.net sistemoje, vadinasi jie yra tinklaraščiai, bent jau naudojasi WordPress), tai kas užginčys, kad delfio naujienos nėra panašios į tinklaraščių naujienas? Juk nors Delfis parašo daugiau originalių naujienų, tai negi ir jį galime priimti į Blogeriai.net (jam tik reikia panaudoti kitą sistemą naujienų perspausdinimui)?

Blogiausia, kad “naujienų parašymas” dažniausiai baigasi kopijavimu iš kito lietuviško tinklalapio arba pažodinio vertimo iš anglų. Nė vieno papildomo savo žodžio ar minties. Bent jau rašydami stengtųsi pasakyti ką jie galvoją (ir pabandytų lygiuotisi į produktų apžvalgų guru kaip Originalas).

p.s. Dar nekenčiu, kai visas straipsnis susidedantis iš vienos nuotraukos papuola į topą. Dar negirdėjau apie lietuvį, pasaulinio garso fotografą, bet atrodo visi bando juo patapti.

Įrašo “Blogeriai.net laikas apsivalyti” komenatarų: 10

 1. Na man irgi nepatinka tos psiaudo naujienos. kur ideta viena foto ir kelios eilutes apie kaskokios kontoros gamini. man taip pat nepatinka ir irasai su 1 (ar net keliom) foto (tam yra spec foto saitai). man nepatinka anikdotai (ypac kai vienas saitas ju per diena publikuoja koki 10). man nepatinka irasai po viena sentencija. man nepatinka irasu atnaujinimai (kai tas pats irasas kelias dienas sedi kaip naujas…). man daug kas nepatinka. is per diena parasomu „naujienu” gal tik koks 10 verta pasiziurejimo. perskaitymo tik 1-2

  BET

  Nemanau kad blogeriams reikia stipriai keistis. Lietuvoje per mazas blogeriu kiekis, kad kurti atskirus saitus rushiuojant pagal naujienu tipa. Be to visada yra galimybė blokuoti nepatinkancia info (nors ir nesinaudojau. dar) :D
  Vienintelis, ka tikrai butu verta igyvendinti.. kashkaip blokuoti masini naujienu skelbima (arba bent jau blokuoti jas i viena vieta).

  P.S. jei blogeriai.net adminas skaitys: grazinkit rankini atnaujinima.. nes automatinio as nemyliu (jei nepataikai atnaujinti puslapio.. tai jis netycia gali atsidurti visai lapo gale :)

 2. Pritariu Andriaus mintims, kurios labai artimos ir man.
  Man labai nepatinka visos tos „geriausios” naujienos, nes iš jų dažniausiai nėra ką paskaityti įdomaus, pakanka tik antraštes peržvelgti, kurios taip pat yra dažnu atveju niekinės, visiškai nevertos dėmesio, be to, kažkodėl nuolat populiariausiu straipsnių topuose yra IT naujienos, gal tik tai rašantys žmonės ten ir vertina straipsnius?

  O kitokios temos kažkodėl niekam neįdomios, tai kaip čia yra, ar visi blogeriai yra su kompiuteriais susiję žmonės, ar tokių siaurų interesų, kad niekas kita daugiau nėra įdomu??

 3. Andriau, kiekvieno skoniui blogeriai.net nepritaikysiu. Tam yra blokuok mygtukas, kad nematytum tau nepatinkančių tinklaraščių.

  Dėl patekimo į topus, tai jei patys nebalsuojat, tai kas nors kitas kam patinka informacija prabalsuoja ir dėl to tau „nepatinkantis” įrašas patenka į topus.

  Dali.us, tavo prašymas išgirstas – blogeriai.net rankinis atnaujinimas vėl veikia.

 4. Blogai toks daiktas, kur visada daug informacijos, bet naudingos tik lašas.. Kaip kažkada sakė: 99% š ir tik 1% skaitomo. Galbūt kokie EMO į blogeriai.net nelenda, tai jų net nepastebime, bet jie yra, kaip ir dar krūva tik vienam ar keliems žmonėms įdomių blogų.. Blogai, kad atrinkimo sistema šiandien dar nėra ištobulinta, o ne kad blogų daugėja..

  Galbūt blogeriai.net reiktų pasiūlyti WordPress įskiepį, kuris sektų pvz. įrašo lankomumą, komentarus.. o pačiame blogeriai.net leistų rūšiuoti pagal tai, o ne tik įvertinimus, kurie šiandien neveikia. Gauni vieną 5/5 pliusą, ir jau sėdi pirmas.. Taip tikrai neveiks atrinkimo sistema, turi būti daug vertinimų.. arba koks mygtukas WP įskiepio pavidalu patiko ar pan. rūšiavimas pagal straipsnio atvertimų kiekį ir t.t. :)

 5. Originalas, gerai būtų tiems, kurie turi savo asmeninius WordPress blogus, bet labai daug tų, kurie naudojasi blogfermomis, o juose tikrai ne visi galės išnaudoti tokio įskiepio galimybes, nes paprasčiausiai blogfermų administratoriai įskiepio neįdiegs. Svarsčiau apie tavo pasiūlytas galimybęs jau senai, bet norisi visiem suteikti vienodas sąlygas.

 6. blogas.lt ir visos kitos didžiausios lietuviškos fermos naudoja WordPress.. Manau, tik pačio plugin trūksta, o kai jis bus, tai tikrai tie patys blogas.lt norės jo.. nes jie gi svarbu daugiau skaitytojų pritraukti.. :)

  Taip pat užtenka tik kokio mažo javascript ar net paveikslėlio/skaitliuko, kurį jau tikrai visi įsidėti į savo blogą galės.. net gyvendami bloger ar kažkokioje kitoje ne LT sistemoje…

 7. @Arvydas – tu pakūrei blogeriai.net, tavo čia valdžia. Jei tau atrodo, kad kažkokia įmonė apsimeta blogeriu dėl savireklamos – mesk lauk. Nepatiks – te savo daro :)
  Negerai yra dėl skaičiaus pririnkti atsitiktinių – dėl skaitytojų. Juk erzina, kai tikiesi tinklaraščio, o randi balažin ką. Nusivylimo dalis krenta ir ant blogeriai.net.
  Dėl apsivalymo – pritariu.

 8. Kaip suprantu Blogeriai.net yra lietuviškų blogų agregatorius, t.y., kiekvienas rašantis blogą lietuvių kalba turi teisę patekti į agregatoriaus turinį. Jeigu kažkoks blogas nepatinka, kaip sakė Arvydas, yra mugtukas Blokuok. Aš anekdotus, Salomėjos iš 13 namo nuotraukas, podcastus, telefonų naujienas ir blogus, kuriuos prenumeruoju, užblokavau ir problemos nebėra. Kadangi daugumą man įdomių blogų esu užsiprenumeravęs, tai į blogeriai retai beužsuku.

 9. Ačiū visiems už patarimus ir nuomones. Tikėjausi sulaukti atsako į tokią „provokaciją”, nes norėjau inicijuoti diskusiją šia tema.
  Blogeriai.net projektas tikrai yra įdomus ir naudingas. Aš neseku (ir neketinu) visų tinklaraščių, todėl mažai naudojuosi pačia svetaine. Žinau apie blokuok mygtuką ir manau, kad jis daugeliui yra naudingas.
  Prenumeruoju tik dienos Top įrašus. Kas į juos papuola lemia lankytojai ir blogeriai.net reitingavimo sistema. Deja, lankytojai esame mes patys. Nežinau blogeriai net balsavimo statistikos, bet pats tikrai retai balsuoju už straipsnius.
  Galbūt todėl, dėl mažo balsų skaičiaus, nuotrauka (straipsnis iš teksto eilutės, anekdotas, copy-translate-paste naujiena) gavusi vieną gerą įvertinimą atsiduria viršuje? Galbūt reiktų labiau skatinti vartotojus balsuoti, tada laimėtų demokratija.
  Visai kitas būdas būtų keisti reitingavimo sistemą. Jai pasiliekam prie lankytojų balsavimo 1-5 balai, tai pvz. straipsnis gavęs 5 vienetus (vidurkis 1) yra toks pats svarbus kaip straipsnis gavęs vieną 5 (vidurkis 5). Ką manote jei vidurkį pakeičiame balų suma?
  Dar kitas būdas atsisakyti vartotojų balsavimo ir „sekti” puslapių peržiūras ar kitus parametrus. Juk niekas nedraudžia eksperimentuoti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *