Informacinių technologijų žinių patikrinimo testas kompiuterų vartotojams

Penktadienio proga siūlau paprastiems ir nepaprastiems kompiuterių vartotojams pasitikrinti savo IT žinias su „Langas į ateitį” parengtu testu: Pasitikrinkite IT žinias. Testas trunka 5-10 minučių. Testas ypatingai sunkūs „ekspertams” dėl savo paprastų klausimų.

Mano rezultatai gan „kuklūs”, nes tikėjausi tikrai daugiau. Pasirodo, ne esu nesu toks ekspertas, kokiu save laikau. Gal laikas į siūlomus nemokamus kursus?

Savo rezultatais prašau pasidalinti komentaruose.

Įrašo “Informacinių technologijų žinių patikrinimo testas kompiuterų vartotojams” komenatarų: 16

  1. Bendras: 92%
    Kompiuteris >90%
    Internetas 100%
    E.paslaugos >80%

    antru bandymu pakeičiau kur abejojau ir surinkau visus šimtukus, bet nuo to pasitraukdama nuo kompiuterio 15 min operacinės sistemos užrakinėti nepradėsiu :)

  2. 93.3%
    Kai kurie klausimai, nu ką pasakyt, gal nerealūs. Nemanau, kad kas taip daro :)

  3. Surašiau, ko jie tikėjosi, tai max. Bet pats testas parengtas labai neprofesionaliai.

  4. O gal advanced vartotojams sunku suprasti paprastus klausimus? Nes jie mums atrodo nelogiški ir mes žinome netgi kelis galimus atsakymus.

  5. Galėjo prirašyt, kad testas parengtas pagal Win ir IE. Tada jau logiškiau būtų, nors vis tiek dar keli nesąmoningi klausimai lieka.

  6. Lochiškas testas prisivilioti lochus į nuotoliniu kompiuterių kursus.

  7. Na, kokia ataskaita, jeigu ne su duomenų bazių sistema paruošta, ane?
    Be to, galiu sugalvot kaip skanuojant dokumentą nuo popieriaus galima virusą perkelt į kompiuterį :-)
    Fotografuojama įvairiom kombinacijom, print screen klavišas ne ant visų kompiuterių :-)
    Kai kurios programos numinimaizinus gali užstabdyt savo veiksmų ciklą ;-) (aišku, nuo OS priklauso ar tie mygtukai iš vis tokie yra)
    Išjungt gerą sistemą galima ir ištraukus laidą iš elektros tinklo :) Bet on/off mygtukas puikiai tam tinka – jis ir OS išjungs, ir intuityvus.. ;-)
    Užrakinėt sistemos paliekant kompiuterį nereik, gi aplink nebūtinai žmonių yra, o darbas bus pradėtas greičiau su neužrakinta. Žinoma, taisomų dokumentų užsaugojimas labai atgyvenusi idėja, nes modernios programos saugo nuolat.
    Jeigu įtarsiu, kad USB atmintukas užkrėstas virusais, tikrai nerizikuosiu, kad antivirusinė programa kažką pagaus, arba formatuosiu iš karto, arba nešiu saugumo komandai – nesiruošiu atidarinėt jokių failų iš nekoduotos medijos :-)
    Ten kur klausia, kuris adresas nėra URL, iš tiesų ten tik vienas yra URL. mailto:emailas būtų URL, o HTTP URL’ai visi prasideda su http:// – aišku yra protocol relative //adresas, bet tiek to, jau jis nebėra ‘uniform’. Paėmimo mechanizmas visgi būtinas.
    Kaip naršyklėje pažymėt patikusią svetainę? Paspausti „Like!” mygtuką ;-)
    „Koks tinkamiausias perskaitytų e. pašto laiškų tvarkymo būdas?” – palikti inbox’e (arba ‘archyvuoti’) ir po to ieškot pagal keywordus. Katalogai – atgyvena.
    „Kuris iš šių ženklų privalomas e. pašto adresuose?” – trolinu, bet UUCP galima įrašinėt šauktukus nurodant email’o gavimo kelią. Techniškai SMTP nėra vienintelis emailo protokolas ;-)
    „Kuri paieškos frazė tinkamiausia ieškant Kauno orų prognozių? ” spraudžia į dėžutę, kai iš tiesų tinkama frazė turėtų būti „koks rytoj oras Kaune?” – NLP ftw :-)
    Kas yra „elektroninis parašas” – nei vienas atsakymas nėra teisingas. Artimiausias yra „elektroninis atitikmuo”, bet visgi yra ne vienas esminis skirtumas – kaip ir kad vienas visgi yra pagrįstas žiniomis, kurias įmanoma perimt, o kitas įgūdžiu.
    Dėl duomenų atskleidimo, tas „ar” labai gadina klausimą, šiais laikais net kortelės numerį atskleidus nebe viskas įmanoma, o vien su vardu/pavarde ar dar kuom iš viso nieko nebus galima padaryt. Kiti variantai irgi kvailoki. :-)
    Slaptažodžio parinkimo esmę geriausiai atspindi http://xkcd.com/936/ ;-)

    Žodžiu, apie e-paslaugas žinau viską, apie kompiuterį 75%, apie internetą 90%. :-)

  8. 100% – klausimai labai lengvi, gal netgi per lengvi.

    Beje, Domai Mituzai, su duomenu baziu valdymo sistema ataskaitu niekas neruosia. Su duomenu baziu valdymo sistema duomenu bazes Valdo.

  9. Gavau 100 100 85 –> 95.
    O Domo išaiškinimai tikrai superiniai :))

  10. Atspėjo: Profesionalus vartotojas — 95 proc :)
    Taip pat 100 100 85-95, bet įdomu, kokie gi teisingi atsakymai. Kas čia per epaslaugos neteisingos, pas gydytoją gal negalima užsiregistruoti? :)

  11. Beje, nereikėtų užmiršti, kad testas akivaizdžiai skirtas eiliniams vartotojams, baigusiems kokius kompiuterinio raštingumo kursus, tad jiems čia gali būti nemenkas iššūkis.

  12. Tomai, aš sakiau duomenų bazių sistema, o ne duomenu bazių valdymo sistema, tad aprėpiu ir duomenų ataskaitų generavimo variklius ;-) Aišku, žmonių veikla ne visada atsispindi duomenų bazėse, tačiau įmones procesai geriausiai aprašomi būtent jose ;-)

  13. Labas. Turiu pastebėti, kad testas yra totalus „pravalas”! Klausimai sudaryti kokio 10-oko ar 11-oko su menkomis IT žiniomis. Klausimai dažnai yra netikslūs, o atsakymai neatitinka klausimo. Baisu!

    Kažkas darė DB ataskaitą mokykliniam projektui ir tiek.

  14. 98% bendras. Internetas ir e.paslaugos 100%, kompiuteris kažkur 95%. Praradau matyt dėl to, kad tris metus normaliai Windows nematęs.

    Tačiau klausimai nėra korektiški. Su Domo Mituzo idėjomis sutinku, dar pridėčiau prastą klausimo formuluotę, kur buvo apie „refresh“ mygtuką. Teisingiausias atsakymas tiktų Ctrl+F5.

  15. Reik sunkesnio testo, pas mane visi trys 100 %. Šiaip testas normalus, tik lengvas labai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *