Pradėjau mokytis vokiečių kalbos

Tinklaraštis miršta. Reikia gelbėti. Riekia rašyti :).

Vienas iš šių metų tikslų buvo pagaliau pradėti mokytis vokiečių. Gyvendamas Nyderlanduose ir besimokydamas olandiškai pradėjau suprasti ir šiek tiek vokiškai. Deja, per atostogas Vokietijoje susišnekėti vien tik vietine kalba nepavykdavo, tad teko imtis rimtesnių mokslų. Verta paminėti, kad ankščiau nesu mokęsis vokiečių kalbos, tad sakykime, kad pradedu mokytis nuo nulio.

Knygos. Mano lankomuose kursuose mokoma iš šių knygų:

DaF leicht (Kurs-und Ubungsbuch A1.1 MIT Dvd-rom)

DaF leicht (Kurs- und Übungsbuch + DVD-ROM A1.2)

 

 

Kaip matyti iš pavadinimo, abi knygos yra A1 lygio, bet ši serija turi ir A2 bei B1 knygas. Abi jos man kainavo po 18 eurų (Olandijoje!). Jose pridedama po kompaktinį diską su audio ir video medžiaga. Taip pat yra knygos kūrėjų sukurti nemokami „online” vokiečių kalbos testai internete (nuoroda, nuoroda).

Knygomis ir kursais esu labai patenkintas. Labai daug žodžių, taisyklių ir medžiagos – tiek klausymo, tiek skaitymo. Viskas praktiškai priklauso nuo to, kiek mokaisi. Kalbėjimas, kaip visada, yra sudėtingiausia dalis. Kursuose bandome kalbėti tarpusavyje bent po 1/3 pamokos. Po 12 pamokų paprastomis temomis jau galima šį bei tą pasakyti, kai žinai iš anksto apie ką bus kalbama, bet realioje situacijoje susikalbėti dar nepavyks. Kalėdinėje vakarienėje teko sėdėti prie vokiškai kalbančio stalo, tai daugumos juokelių ir pokalbių minties nesupratau, kol nebuvo išversta ir išaiškinta atskirai…

Youtube galite rasti krūvą video medžiagos (labai naudinga dėl tarimo!). Štai vienas naudingesnių kanalų, kur rodomos paprastos kasdieninės situacijos – rašoma, rodoma ir tariama kartu:

Kaip sakė vienas protingas žmogus, yra kalbos, kurias, taisyklingai galima išmokti per 3 mėnesius. Yra kalbos (kaip olandų), kurias gerai ir taisyklingai išmokti prireiks 3 metų. Taip pat yra kalbos (vokiečių), kurias visiškai išmokti prireiks 30 metų.

Sėkmės besimokant!

Įrašo “Pradėjau mokytis vokiečių kalbos” komenatarų: 1

 1. Ačiū, kad priminėt vokiečių kalbą :)
  Markas Tvenas šitą išmintį pažarstė, kaip tik prisiminiau ir pagooglinau, smagus tekstas – Mark Twain: Die schreckliche deutsche Sprache.
  Pradedantiesiems kiek sunkokas, bet bent jau pradžią tikrai vertą paskaityti…

  Ich ging oft ins Heidelberger Schloss, um mir das Raritätenkabinett anzusehen, und eines Tages überraschte ich den Leiter mit meinem Deutsch, und zwar redete ich ausschließlich in dieser Sprache. Er zeigte großes Interesse; und nachdem ich eine Weile geredet hatte, sagte er, mein Deutsch sei sehr selten, möglicherweise ein „Unikat“; er wolle es in sein Museum aufnehmen.
  Wenn er gewusst hätte, was es mich gekostet hat, meine Kunst zu erwerben, so hätte er auch gewusst, dass es jeden Sammler ruinieren würde, sie zu kaufen. Harris und ich arbeiteten zu
  10 dieser Zeit bereits seit mehreren Wochen hart an unserem Deutsch, und wir hatten zwar gute Fortschritte gemacht, aber doch nur unter großen Schwierigkeiten und allerhand Verdruss, denn drei unserer Lehrer waren in der Zwischenzeit gestorben.
  ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *