Naudingi tinklalapiai gyvenant Olandijoje

Nutariau sutvarkyti ir sugrupuoti turimą naudingų tinklalapių\tinklapių\web svetainių\web adresų Nyderlanduose sąrašą. Noriu surašyti visas man žinomas naudingas svetaines, kurių reikia (ar gali prireikti) gyvenant Olandijoje. Šį sąrašą stengsiuosi nuolat atnaujinti ir plėsti. Sukurtas aprašymas bus naudingas ir man pačiam, nes nuorodų prisikaupė labai daug.

Galbūt žinai dar nepaminėtų ir LABAI naudingų tinklalapių ar programėlių (app)? Parašyk komentaruose! Taip pat atkreipiu dėmesį, kad žemiau pateikta informacija gali būti jau pasenusi.

Būsto nuoma arba pirkimas-pardavimas

Pati svarbiausia kategorija ką tik atvykusiems gyventi į Nyderlandus. Ruo6iantis gyventi Olandijoje būtina susirasti kambarį, butą ar namą nuomuoti arba pirkti. Iškart perspėsiu, kad pusė ir daugiau skelbimų internete ateina iš nekilnojamo turto agentūrų, kurių yra begalė. Apie tas agentūras neturiu nė vieno gero žodžio. Jau ne kartą bandė „apgauti”.

MarktPlaats – pati geriausia svetainė ieškoti būsto. Nemažai skelbimų būna iš pirmų rankų (šeimininkų), tad nereikia mokėti tarpininkavimo mokesčio agentūroms (kuris dažnai siekia vieno mėnesio nuomos dydį). Šiame tinklalapyje yra ne tik  būsto nuomos skelbimų,  bet ir įvairių kitų: knygos, mašinos, kompiuteriai, baldai, dviračiai ir daug daug kitokių smulkmenų.

ACM Vastgoed Management – ne visos nekilnojamo turto agentūros yra blogos. Ši yra tikrai nebloga (kalbu iš patirties). Maža tarpininkavimo kaina ir pakenčiamas aptarnavimas. Deja, dirba ne visoje Olandijoje. Patariu visada daugiau skambinti, o ne susirašinėti laiškais, tada viskas vyks 2 kartus greičiau.

Funda.nl – čia galite rasti daug namų ir butų skelbimų, kurie yra ir nuomojami ir parduodami. Taip pat tiks tiems, kas domisi, kaip olandai įsikuria namuose ir koks tas olandiškas interjeras bei apstatymas.

Pararius.com – taip pat nebloga svetainė ieškoti būsto nuomos skelbimų.

Jaap.nl – vienas prastesnių su būsto nuoma susijusių tinklalapių, bet turi nemažai skelbimų.

EHR.nl – nieko ypatingo…

Directwonen.nl – skelbimų ne itin daug ir kainos gan aukštos.

Speurders.nl – skelbimų lenta apie viską.

www.kamertje.nl – kambariukai nuomai ir ne tik.

Darbas

Kita labai aktuali kategorija visiems atvykstantiems į Olandiją. Kas savaitę sulaukiu klausimo, „kaip susirasti darbą Olandijoje”. Atsakymas: ieškokite šiuose tinklalapiuose:

Werk.nl – oficialus Olandiškos „darbo biržos” tinklalapis (valstybinė įstaiga). Savo tinklalapyje pateikia esamus darbo pasiūlymus. Kitokiais būdais su darbo paieškom nepadeda, nebent gali suteikti informaciją ar duoti patarimą.

Qbis.lt – kaip bebūtų keista, bet ši agentūra veikianti Lietuvoje ieško žmonėms darbo Olandijoje. Ir net pinigų už tai neprašo (???). Nieko labai bloga neesu apie ją girdėjęs.

Uitzendbureau – darbo agentūrų Nyderlanduose sąrašiukas. Čia tiems „paprastiems” darbams rasti. Uitzendbureau – olandiškai darbo\įdarbinimo agentūra.

uitzendbureau.nl – darbo agentūrų skelbimai vienoje vietoje. Nežinau kiek naudingi ir tikslūs.

Randstad.nl – didžiausia darbo agentūra Olandijoje.

Monsterboard.nl – viena didžiausių darbų ir CV bazių Olandijoje. Darbai suskirstyti pagal profesijas.

Jobtrack.nl – taip pat nemažas tinklalapis, siūlantis tūkstančius darbų Nyderlanduose.

Intermediair.nl – dar viena vieta ieškotis darbo.

Inperson.nl – darbo agentūra.

Casius.nl – darbai verslaujantiems meistrams/statybininkams. Yra siūlomi darbai iš užsakovų, o kiekviena brigada ar žmogus gali pateikti savo pasiūlymą. Užsakovas pasirenka jam labiau priimtiną variantą.

Werkspot.nl – toks pat veikimo principas, kaip Casius. Siūlomi darbai susiję su statybomis, apdaila, įrengimu ir panašiai.

Nationalevacaturebank.nl – Olandijos darbo skelbimų tinklalapis.

www.loonwijzer.nl – atlyginimo skaičiuoklė. Dėl progresinės mokesčių sistemos Olandijoje labai svarbu pasitikrinti bruto\netto darbo užmokesčio dydį. Skaičiuoklė yra standartinė ir galutinis netto atlyginimas gali skirtis 100 eurų, neskaitant pensijų fondui pervedamo dydžio.

www.loonwijzer.nl – atlyginimų vidurkis pagal profesiją. Kartais labai naudinga žinoti ar siūlomas atlyginimas atitinka NL vidurkį.

Maisto parduotuvių tinklai

Maisto prekybos tinklų yra nemažai, tad pasirinkimo taip pat. Daug tų pačių maisto produktų rasite visose parduotuvėse. Sveikesnį arba „firminį” maistą Olandai perka specializuotose žuvies, mėsos, sūrio krautuvėlėse. Dažnai jos būna nedidelės, bet turi didelį pasirinkimą. Jose, be abejo, kaina kiek aukštesnė.

Ah.nl – Albert Hijn, viena geriausių maisto parduotuvių. Kainos vidutinės.

Aldi – viena pigiausių maisto parduotuvių.

Lidl – irgi viena pigiausių maisto ir ne maisto prekių parduotuvė.

C1000 – viena pigesnių parduotuvių.

Hoogvliet – tas pats, kas ir visur.

Jumbo – nieko konkretaus negaliu pasakyti.

Toko – super parduotuvytės, kur galima rasti įvairių tautų produktų. Karaliauja azijietiškos kilmės toko. Olandijoje negirdėjau apie lietuviškų produktų parduotuves (gal jų yra vakarinėje šalies dalyje), bet įmanoma rasti rusų parduotuvių, kuriose yra kefyro, pieniškų dešrelių, koldūnų. Raktažodžiai Googlui: Rusland, russische eten, russische toko. Čia vienos rusų-armėnų parduotuvės adresas Arnheme: Croydonplein 386, 6831 LM, Arnhem.

Ne maisto parduotuvių tinklai

Pravers ir šitie:

Kruidvat -super parduotuvė, kai ieškai kažko namams. Visada galima rasti kažką pigesnio.

Blokker – tas pats, kas Kruidvat. Dar panašus yra Etos.

Ikea – viskas namams nuo a iki z. Galima nusipirkti ir pigesnių naujų baldų ir šiaip visokių mažmožių buičiai.

Action.nl – parduotuvė, kurioje viskas pigiau. Aš rimtai. Kokybė taip pat nedžiugina, nes stebuklų nebūna.

Gamma.nl – Olandiški senukai, įrankiai, statybinės medžiagos.

Praxis – dar vieni Senukai, tas pats, kas Gamma.

Perrysport.nl – sporto prekių parduotuvė (masėms).

Intersport.nl – dar viena sporto prekių parduotuvė.

Top Shelf – sportas, mada, vaikai.

Sveikatos draudimas Nyderlanduose

zorgkiezer.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

independer.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

easyswitch.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

vastelastenbond.nl – sveikatos draudimo bendrovių kainų ir paslaugų palyginimo tinklalapis.

Zilverenkruis.nl – sveikatos draudimas Olandijoje yra privatus, t.y. pats žmogus turi už save mokėti. Čia vieną iš kompanijų siūlančių sveikatos draudimą. Galima rinktis iš kelių planų, bet bazinio pilnai užtenka. Brangesni planai suteikia daugiau ir geresnių paslaugų, pvz. jei turite prastus dantis galite pasiimti bazinį paketą + dantų draudimą. Dažnai taisantis dantis toks planas jums turėtų atsipirkti.

Lietuviai Olandijoje

Keletas mūsų susibėgimo kampelių:

Nyderlandai.euOlandijoje gyvenančių lietuvių forumas ir tinklaraštis.

Lietuva.be – Belgijos lietuvių skelbimų tinklalapis, bet būna ir Olandiškų išimčių. Juk Olandija yra šalia Belgijos.

Olbinfo.nl – Olandijos lietuvių bendruomenė. Oficiali ir veikianti. Beje, mokama.

Mišios Amsterdame – šv. mišios lietuvių kalba (Amsterdamas).

Internetinės parduotuvės

Olandai labai pažengę internetinėje prekyboje. Internete gali apsipirkti pigiau, patogiau, bet ne visada greitai pristatomos prekės.

Tweakers.net – kainų internetinėse parduotuvėse palyginimo įrankis. Labai naudingas.

Kieskeurig.nl – dar viena super gera svetainė, kurioje vėlgi lyginamos produktų kainos internete.

www.vergelijk.nl ir www.beslist.nl – dar du kainų palyginimo internete tinklalapiai.

Cdrwinkel.com – Nyderlanduose labai brangūs tušti kompaktiniai diskai, tad čia jų galite nusipirkti pigiau. Dar svetainė prekiauja visokiais elektroniniais daikčiukais ir kitais niekučiais.

Pixmania.be – viena mano mėgstamiausių parduotuvių. Prekiauja įvairiais skaitmeniniais agregatais.

Bol.com – super vieta pirkti knygas ir ne tik jas.

Wehkamp.nl – daug daug prekių vienoje vietoje.

Internetas, kabelinė, televizija

Olandijoje yra keli pagrindiniai kabelinės tiekėjai. Vienoje vietovėje gali būti tik vienas kabelinių paslaugų tiekėjas!

vastelastenbond.nl – šiame tinklalapyje galima palyginti interneto ir televizijos tiekėjų siūlomus planus. Visa informacija yra puikiai pateikta ir tereikia nurodyt jūsų gyvenamąjį adresą. Tai yra kolektyvinių pasiūlymų tinklalapis. Taip pat jis siūlo elektrą, dujas, sveikatos draudimą ir kitką.

www.easyswitch.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai. Tiesiog pasirinkite labiausiai jums tinkantį pasiūlymą.

consumentenbond.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai ir t.t. Taip pat labai naudinga funkcija leidžianti palyginti indėlių palūkanas įvairiuose bankuose (olandiškai „Spaarrekeningen vergelijken”).

Ziggo – televizija, internetas, telefonas. Kabelinis internetas yra geresnis nei ADSL (per telefono liniją), bet prastesnis nei šviesolaidinis (oland. glasvezel) .

Elektra, dujos, vanduo

Turint gyvenamąjį būstą labai svarbu kuo dažniau keisti elektros, dujų ir vandens (jei įmanoma) tiekėjus. Tokiu būdu galima sutaupyti šimtus eurų. Žemiau pateikti tinklalapiai leidžia palyginti energijos planus iš skirtingų tiekėjų ir išsirinkti pigiausią.

www.easyswitch.nl – galima palyginti įvairias paslaugų kainas. Paslaugos: internetas, televizija, dujos, elektra, draudimai. Tiesiog pasirinkite labiausiai jums tinkantį pasiūlymą.

vastelastenbond.nl – šiame tinklalapyje galima palyginti interneto ir televizijos tiekėjų siūlomus planus. Visa informacija yra puikiai pateikta ir tereikia nurodyt jūsų gyvenamąjį adresą. Tai yra kolektyvinių pasiūlymų tinklalapis. Taip pat jis siūlo elektrą, dujas, sveikatos draudimą ir kitką.

Energieprijzen.nl – energijos kainų „planų” Olandijoje palyginimas. Labai svarbu turintiems nuosavą būstą. Olandijoje visa energetikos infrastruktūra priklauso valstybei, bet dujas, elektrą ir vandenį tiekia privačios įmonės. Todėl žmonės gali rinktis patrauklesnius firmų pasiūlymus. Taip sukuriama konkurencija.

Ir visi kiti: energieleveranciers.nl

Vanduo tiekiamas yra tiekiamos kompanijos Vitens, tik nežinau ar visoje Olandijoje.

Mobilaus ryšio tiekėjai

Olandijoje ant kiekvieno kampo rasite telefonų parduotuvę. Užsisakyti naują telefoną labai paprasta ir internetu.

Simyo – KPN priklausantis vardas. Veikia prepaid principu, bet galima susikonfigūruoti, kad telefono sąskaita būtų automatiškai papildoma jai baigiantis arba tam tikru dažnumu. Tarp Simyo abonementų pokalbiai nemokami (limituotas minučių skaičius).

Smulkesnius tiekėjus jums padės susirasti Google.

Naujienų tinklalapiai

De Telegraaf – viena populiariausių naujienų svetainių. Lietuviškas Delfi.

NRC Handelsblad – naujienų svetainė, apie kurią nėra ką pasakyti.

NU – klaikus dizainas, bet galima mokytis skaityti Olandiškai.

AD – daug bulvarinių naujienų.

Kam labiau patinka žiūrėti video reportažus, štai kelios įdomios svetainės:

RTL – televizijos tinklas, rodomas Olandijoje ir ne tik. Jų video naujienos puikiausiai tinka mokytis Olandų ir sužinoti kas vyksta šioje šalyje.

Taip pat pora tinklalapių orų prognozei pasižiūrėti:

Weer.nl – rodo orus savaitę į priekį, bet, kiek pastebėjau, prognozė keičiasi 100 kartų. Tiksliausia yra rytdienos prognozė. Važinėjantiems dviračiais patiks lietaus radaras.

Buienradar.nl – paprastesnės išvaizdos svetainė, bet galbūt prognozės ir geresnės.

Radijo stotys

Nederland.fm – Bendras radijo stočių tinklalapis. Galima klausyti bet kurią radiją internetu.

Q-music.nl – Groja pasaulio ir Europos topus. Jokių olandiškų dainų.

SLAM!FM – Taip pat kaip Q-music. Rinkitės pagal skonį.

Automobiliai, auto naujienos, auto skelbimai

Autoweek.nl – labai geras tinklalapis automobilių naujienų su video reportažais, naujų mašinų bandymais.

VWE – lietuviškos Regitros atitikmuo.

Autotrader.nl– automobilių skelbimų perku-parduodu tinklalapis. Taip pat yra ir auto naujienų kategorija.

Autotrack.nl – auto naujienų ir skelbimų svetainė.

Automarkt.nl – didžiausias automobilių turgus Olandijoje. Daugiausia mašinų nuperka lenkai.

RDW.nl – valstybinė automobilių duomenų bazės tvarkytoja. Lietuviškos Regitros atitikmuo.

VWE.nl – privati įmonė, tokios pat funkcijos, kaip RWD.

Nationale Auto Pas (NAP) – privati įmonė, užsiimanti automobilių sertifikavimu. Jie turi savo duomenų bazes, kur galima patikrinti automobilio kilometražą, registruotų avarijų skaičių ir panašiai. Prekiaujantiems automobiliais gali praversti.

Motoroccasion.nl – tinklalapis, siūlantis pirkti/parduoti motociklus.

Taip pat Nyderlanduose egzistuoja mokesčiai asmeniniams arba firmos automobiliams.  Mokesčius visokiems automobiliams galite rasti mokesčių inspekcijos svetainėje arba Autoweek automobilio išlaidų skaičiuoklėje.

Yra ir naujo automobilio (taip pat taikomas importuotiems ne senesniems nei 3 metai automobiliams) mokestis. Vadinasi BPM. Čia BPM skaičiuoklė. BMP mokesčio įtaką naujo automobilio kainai galite pamatyti Audi A4 2010 kainoraštyje.

ANWB – karališkasis automobilių klubas. Pavadinimas apie šią įmonę nieko nesako. Išties tai platų paslaugų spektrą automobilių savininkams teikianti įmonė. Įstojusieji į šį klubą gali tikėtis techninės pagalbos kelyje  Olandijoje ir visoje Europoje, turizmo paslaugų, draudimo pasiūlymų ir daug kitko. Tinklalapyje taip pat galima pažiūrėti realiu laiku teikiamą kamščių keliuose informaciją, automobilių testus, modelių aprašymus.

brandstof-zoeker.nl – kuro kainų Nyderlanduose palyginimo tinklalapis. Taip pat su degalinių žemėlapiu (Google Maps).

Independer.nl/autoverzekering  – automobilio draudimų kainų ir pačių draudikų palyginimo tinklalapis. Civilinės atsakomybės ir kasko. Jų yra ir daugiau.

Valstybinės institucijos

Belastingdienst – mokesčių inspekcija. Pastebėjau, kad kai kada informacija olandiškai ir angliškai truputį skiriasi. Imigrantams kitokios žaidimo taisyklės.

www.toeslagen.nl – pašalpos (nuomos ir sveikatos draudimo kompensacija, vaikų pinigai). Galima daug ką tvarkytis internetu.

SVB.nl – socialinės rūpybos institucija. Institucija atsakinga už šeimą, vaikus ir pensijas. Naudinga informacija apie pensijas.

mijnpensioenoverzicht.nl – AOW (valstybinė pensija) + privačių pensijų fondų suvestinė kiekvienam NL gyventojui.

Arbeidsinspectie.nl – Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid – Socialinių reikalų ir darbo ministerija.

CBS.nl – Nyderlandų statistikos tarnyba. Labai įdomi informacija mėgstantiems skaičius.

www.uwv.nl/Werkloos – kreiptis praradus darbą (bedarbystės pašalpa ir panašūs dalykai).

www.DigiD.nl – su valstybinėmis įstaigomis bendravimas internetu neįmanomas be DigId (jūsų skaitmeninis „asmens kodas”).  Galima užsisakyti nemokamai internetu, duomenys atsiunčiam į namus paštu.

Olandų kalba

Žodynai, mokymosi medžiaga ir kita:

MijnWoordenBoek – pats geriausias žodynas olandų (NL), anglų (EN) ir vokiečių (DE) kalboms. Dėl jame esančių ispanų (ES) ir prancūzų (FR) kalbų, nežinau, nes jų gerai nemoku.

Google Translate – verčia tekstus anglų, olandų, lietuvių ir rusų kalbomis. Verčia „mechaniškai”, bet mintį suprasti padeda.

Volksuniversiteit.nl – nekomercinis universitetas, mokantis daugybę pasaulio kalbų, žinoma, ir Olandų. Mano žiniomis čia yra patys pigiausi olandų kalbos kursai (kaip minėjau, tai ne komercinis universitetas). Kursų intensyvumas pritaikytas dirbančiam žmogui.

Inburgeringscursus – kursai, padedantys integruotis į Olandišką kultūrą kitataučiams. Kartu tai ir Olandų kalbos kursai (intensyvūs). Geriausias dalykas tas, kad šiuos kursus galima gauti savo savivaldybėje nemokamai, bet reikia įrodyti, kad ketini pasilikti Olandijoje ilgam. Kiek girdėjau,visa kursų kaina 5000 eurų. Europos sąjungos nariams šie kursai nėra būtini, bet atvykusiems iš toliau – privalomi.

2bdutch.nl – rodomi įvairūs video klipai su subtitrais. Olandų kalbos mokymasis klausant ir skaitant žodžius. Šis būdas labai geras žiūrint televiziją, nes Olandiška TV dažniausiai filmus rodo originalia kalba su olandiškais subtitrais.

nt2taalmenu.nl – nemažai gramatikos pratimų su atsakymais.

nt2.nl – milijonas knygų ir kursai Olandų kalbos mokymuisi.

Vandale.nl – geros kokybės olandų žodynai ir kitos kalbos mokymosi priemonės.

Pramogos ir kelionės

MuseumKaart.nl – ši kortelė atvers jums duris į daug populiarių ir nežinomų muziejų. Su kortele muziejuose lankytis galėsite nemokamai arba su nuolaida visus metus. Museum kaart kaina kiekvienais metais vis auga, bet kortelė atsipirks, jei aplankysite bent 10 didesnių muziejų.

Mano nuotraukų galerija – galbūt žvilgtelėjus čia, kils minčių, kur važiuoti kitą kartą. Aplankiau jau per pusšimtį įdomybių pačioje Olandijoje.

vvv.nl – turistų informacijos centrai Nyderlanduose. Galima surasti kokie renginiai vyksta Olandijoje ir kitos naudingos informacijos. Pvz. didžiausios šventės ir festivaliai.

Keliaujantiems Nyderlanduose pravers automobilių aikštelių paieška (P + R). P + R yra standartinis žymėjimas vietų, kur galima palikti savo automobilį ir su duotais viešojo transporto bilietais keliauti iki miesto centro. Pvz. su P + R sistema galima vos už 6 eurus visai diena palikti automobilį Amsterdamo priemiesčiuose ir su tramvajumi ar traukiniu nukeliauti iki centro (viešojo transporto bilietai įskaičiuoti į 6 eurų sumą).

ov-chipkaart.nl – viešojo transporto elektroninis bilietas: kur įsigyti, kaip veikia, kur pasipildyti.

9292.nl – viešojo transporto informacija: maršrutai, bilietai, kelionės planavimas.

ns.nl – Olandijos geležinkeliai: traukinių maršrutai, bilietai, stotys.

Kiti

Dar keletas įdomių ir naudingų tinklapių jūsų dėmesiui:

Feestdagen-nederland.nl – valstybinių švenčių ir laisvų dienų sąrašas Nyderlanduose.

iLocal.nl – puiki paieška žemėlapyje. Galima pasirinktoje vietovėje rasti jums reikiamus objektus: parduotuves, muziejus ir t.t.

NLondertitels.com – olandiškų subtitrų filmams ir serialams svetainė.

Startpagina.nl – ieškantiems tinklalapių Olandijoje įvairiomis temomis, pravers ši svetainė. Joje sukaupta tūkstančiai nuorodų į įvairius puslapius. Pavyzdžiui, kažkas apie Lietuvą, dėvėti baldai ir visokiausi daiktai.

Obvion Hypotheek – Būsto paskolas teikianti įmonė. Manau pravers visiems, kas planuoja pirkti būstą Nyderlanduose. Tinklalapyje pateikta reikalinga informacija, kurią svarbu žinoti prieš apsprendžiant pirkti, firmos pasiūlymai ir siūlomos būsto paskolų palūkanos.

TVGids – televizijos programa visiems kanalams, rodomiems Olandijoje.

Vananaarbeter.nl – svetainėje pateikiama kelių darbų informacija.

mtbroutes.nl – Mėgstate  važinėtis kalnų dviračiais? Čia keletas trasų Nyderlanduose. Žinoma yra žemėlapis.

traphic.nl – automobilių kamščių informacija žemėlapyje. Alternatyva TomTom kamščių tinklalapiui.

openfietskaart.nl – Olandijos dviračių takų ir takelių žemėlapis.

reclamefolder.nl – olandiškų parduotuvių akcijos vienoje vietoje. Labai praverčia.

Apps (mobiliųjų telefonų programėlės)

Daugelis šiuolaikinių kompanijų teikiančių paslaugos, valstybinių įstaigų ir bankų turi savo programėles. Čia paminėsiu kelias, kurios padeda taupyti laiką ar palengvina gyvenimą. Visose paminėtose programėles neveikia be interneto, nebent parašyta kitaip.

FlitsMeister.nl – mėgsti viršyti greitį keliuose? Jei nenori mokėti didelių baudų ir mokėti jų dažnai, tai naudokis šia programėle. Google maps žemėlapyje rodomi kamščiai ir greičio matuokliai, tiek stacionarūs tiek mobilūs. Olandijoje nėra uždrausta naudoti šią ir panašias programėles.

TomTom Go – pati geriausia navigaciją Nyderlandų keliams. Taip pat su labai daug naudingos informacijos, atnaujinamos realiu laiku. Deja mokama (nemokami pirmi 75 km. per mėnesį). Veikia ir offline (be interneto), bet tada negaunate aktualios informacijos apie kelių kamščius.

Here WeGo – navigacija yra nemokama ir veikia offline (be interneto). Yra balso instrukcijos.

HogeNood – viešieji tualetai viename žemėlapyje. Yra tik tik Nyderlandai bet ir kitos šalys. Taip pat pažymėti specialiųjų poreikių žmonėms tinkami tualetai.

http://s1sdlod038.bcst.cdn.s1s.yimg.com/s1snfs07r23/023/yahoomovies/5/112181937.mov?StreamID=112181937&pl_auth=f47f6389456b107d7ab6526747dd4f97&ht=120&b=9clps9965lokn4c5b0ebdKP

Įrašo “Naudingi tinklalapiai gyvenant Olandijoje” komenatarų: 21

 1. ACIU AUTORIUS UZ GERUS PATARIMUS!!!DAR KARTA ACIU

 2. Super Andriau. Seniai jau toki reikejo. Super.

 3. Ketinu emigruoti i nyderlandus , tikiusi tai pades man ten gyvenant ir dirbant. Turiu viena klausima; Ar yra koks nors budas (pvz mob.numeris) susisiekti su tavim,jei bunant ten iskiltu kokiu klausimu???

 4. Čia kiek žinau būstai nuomai, kažkas panašaus į lt socialinius būstus, tik nl kiek kitokios taisyklės…

 5. sweiki,kaip kokia twarka priregistruot auto pirkta olandijoje,nelabai yra info nete,dekingas uz atsakyma

 6. Galetu patalpinti informacija apie SOFI numerio gavima ir kaip gauti draudima be darbo sutarties

 7. sveiki kaip gal zinot kaip rast ka nors isinuomot be makleriu almeres mieste ar aplink
  dekui

 8. As turiu BSN numeri ir gyvenamaja vieta Olandijoje be registracijos,dar nedirbu. Ar privalau isigyti sveikatos draudima ar galiu buti ir be jo? Privacios draudimo kompanijos siulo ivairius sveikatos draudimo polisus,ar isigijus basic paketa valstybe uzskaitys kaip privaloma sveikatos draudima?

 9. Jei kas dairotės gerų metų automobilio Olandijoje, vertėtų pasidairyti automobilių aukcionuose, tikrai galima rasti daugybę patrauklių pasiūlymų:
  https://www.autoveiling.nl/
  https://www.autorola.nl/
  http://www.autoveiling-fleetselect.nl/
  Kiek teko susidurti, kainos gerokai mažesnės nei skelbimuose.
  Beje, pastaruoju metu atsirado nemažai lietuviškų įmonių (pvz. http://www.usedautobank.com/lt/naudoti-automobiliai-is-europos/), parduodančių naudotus automobilius iš Olandijos ir kitų europos šalių auto aukcionų. Kainos atrodo nesikandžioja, o ir nereik pačiam visų popierizmų tvarkyt. Galbūt kas nors jau pirkote automobilį tokiu būdu ir galėtumėt pasidalinti patirtimi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *