Sakalų auginimas Olandijoje

Neseniai dalyvavau darbovietės organizuotame nuotykyje. Tuėjome darbinę išvyką į kaimo sodybą (jei taip galima pavadinti), kurioje neformalioje aplinkoje sprendėme keletą dalykų. Prie to pačio, buvo suplanuota slapta išvyka mums – darbuotojams. Taip pat garantuota, kad slaptoji pramoga patiks visiems ir net labai. Organizatoriai tikrai nemelavo.

Mano kolegos labai mėgsta gliaudyti paslaptys, bet net jiems nepavyko išsiaiškiinti (ar atspėti) nei kas, nei kur bus. Toji pramoga buvo slepiama iki galo. Buvo liepta pasiimti visiems fotoaparatus, nes buvo prižadėti įspūdžiai visam gyvenimui.

Nuvykę į įvykio vietą, į vienos šeimos namus, sužinojome, kad jie užsiima sakalų ir kitų paukščių auginimu. Tai ir buvo toji staigmena.

aP1010627

Visi paukščiai plėšrūs ir auginami vienam tikslui – medžioklei.

aP1010693

Pirmiausia su paukščiai ant rankų (patūpdytais ant specialios pirštinės) išžingniavome į mišką pasivaikščiojimui. Gavome paukščiukus pagal savo rankos dydį.

cIMG_3552

Grįžę gavome galimybę susipažinti su kur kas didesniais paukščiai ir jų galimybėmis. Deja, viskas buvo kalbama olandiškai, tai ne supratau nė trečdalio detalių, bet pasakojimų esmę pavyko sugaudyti.

aP1010937

Pagrininis šeimos verslas – medžioklinių sakalų auginimas. Juos dažniausiai parduoda arabams ir kainos svyruoja nuo 2000 eurų iki 15000 eurų. Viskas priklauso nuo to, kaip ištreniruotas medžioklinis sakalas, kokia jo spalva ir kaip jis gaudo grobį. Šeichams reikalingi tik tokie sakalai, kurie gaudo ir pagauna grobį. Kaip jie pasakytų: medžioklėje svarbiausia reginys ir tai yra viskas.

aP1010888

Čia reikėtų akcentuoti, kad paukšininkai augina ne tik sakalus, bet ir vanagus, pelėdas, apuokus ir dar nežinomus paukščius iš Amerikos. Deja, arabų šeichai pripažįsta tik sakalus ir tik juos teperka. Tai turbūt dėl senų rytų kraštų tradicijų.

aP1010678

Pauštininkai plėšriuosius paukščius naudoja ir kitiems tikslams. Pavyzdžiui, dažnai jie vyksta į Amsterdamo Schiphol (ar tolimesnį) oro uostą, kad ten išbaidytų, išgąsdintų, išvaikytų ar kitaip sunaikintų teršiančius balandžius ar kitus paukščius. Dažniausiai paukštininkas keliems treniruotiems vanagams leidžia nužudyti keletą teršėjų ir po to likę paukščiai patys išskrenda ir ilgai negrįžta. Oro uostas čia buvo kaip pavyzdys (ką prisimenu iš paukštininkų pasakojimo). Tuos pačius paukščių gąsdinimo būdus dažnai panaudoja ir kitose vietose.

cIMG_3594

Taip pat, su paukščiai dažnai rengiamos atrakcijos (tokios kaip mums) visoje Europoje. Didelis susidomėjimas būna Rusijoje, nes ten kaip žinia irgi daug turtuolių bei medžioklės gerbėjų.

Galiausiai su šiais treniruotais paukščiai galima patraukti medžioti į bet kuriuos  miškus ar pievas. O sumedžiotą grobį jums paruoš ir patieks geri virėjai.

Tai tiek apie sakalų auginimą. Visas nuotraukas galima rasti mano Picasa galerijoje. Žinau, kad Lietuvoje auginama daug balandžių, tad pasisaugokit mieli balandėliai :) .

Įrašo “Sakalų auginimas Olandijoje” komenatarų: 2

  1. Čia kartais ne Harkemoje,prie Groningeno? aš ten prieš kelis metus savo peleda pirkau,turejo dar ir pamokinti kaip dresuoti,bet diena buvo bjauri,lijo,o man kelimas tolimas,tad teko ta malonuma praleisti :/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *