Stephen Hawking knyga „Visata riešuto kevale”

Stephen Hawking The Universe In A Nutshell

Per šventes turėjau laiko perskaityti Stephen Hawking knygą „Visata riešuto kevale”. Šią knygą dovanų buvo gavęs mano šeimos narys, todėl pusdieniui ją galėjau pasiskolinti.

Iškart pasakysiu, kad knyga patiks tam, kas neabejingas mokslui, t.y. domisi fizika ir astronomija. Keletas knygos skyrių apima temas nuo Alberto Einšteino teorijų sukūrimo iki kelionių laiku galimybės. Knygoje daug paveiksliukų, todėl 200 psl. skaitomi labai greitai.  Įdomų knygos aprašymą radau Cinema bloge.

Autorius – žymus pasaulio fizikas – garsėja savo mintimis apie visatą. Dalis jo idėjų yra paminėtos ir knygoje. Stephen Hawking knygos, dėl jo gebėjimo paprastai dėstyti ypač sudėtingus fizikos pasaulio reiškinius, yra tapusios bestseleriais.

Stephen Hawking vertas ne kelių, o keliolikos žodžių. Jo gyvenimo istorija, švelniai tariant, įspūdinga ir nelaiminga. Šiuo metu knygos autorius negali nei judėti, nei kalbėti. Kaip jam taip atsitiko? Kaip jis sugebėjo parašyti knygą? Jau studijuodamas jaunasis mokslininkas sužinojo, kad serga nepagydoma liga – amiotrofine skleroze (citata „liga baisesnė už vėžį…”), kuri reiškiasi progresuojančia raumenų raumenų atrofija. Bet tai jo nesužlugdė, o paskatino greičiau ieškoti atsakymų. Jo paieškos – tai mintys, išdėstytos knygoje. Knygas jis galėjo rašyti, nes gavo specialiai jam sukonstruotą visiškai automatizuotą vežimėlį, kuris palengvino jo, kaip mokslininko, gyvenimą.

Stephen Hawking taip pat yra parašęs knygą „Trumpa laiko istorija” (naujesnis leidimas „A Briefer History of Time”), kuri jį labai išgarsino. Atsiliepimą apie knygą galite paskaityti Pukomuko bloge. O šioji knyga „Visata riešuto kevale” įtvirtino jo populiarumą.

Knygą įsigyti galite ManoKnyga.lt

Malonaus skaitymo!

Įrašo “Stephen Hawking knyga „Visata riešuto kevale”” komenatarų: 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *