Gyvenimas Olandijoje – kalba, darbas, pinigai

Dalia. Labai įdomu buvo sužinoti kaip Jums sekasi Olandijoje. Aš kitais metais jau busiu pensininke, bet vis dėlto norėčiau išvažiuoti iš Lietuvos. Turiu Lietuvoje namą, tikrai nesu neturtinga, turiu santaupų, bet čia mane labai viskas slegia. Viskas! Tas politiku durnumas, tas nepamatuotas gyvenimo brangumas , tie nelaimingi veidai ir t.t. Esu užsienio kalbu specialistė, puikiai moku vokiečių, rusų, anglu, kažkiek prancūzų, tikiu, jog greitai išmokčiau olandų…..Esu 4 metus gyvenusi Sankt Peterburge, metus Vokietijoje, kažkiek Austrijoje Kaip Jūs manote, ar galėčiau įsitvirtinti Olandijoje? Ir kiek pinigų vidutiniškai reikėtų per mėnesį, gyvenant kukliai? Ar mus gydytu, jeigu prisietų?
Lauksiu atsakymo

Rimas. Labas Andriau. Radau internete tavo puslapį ir tą Olandijos emigranto ABC :) Ačiū už informaciją. Norėjau pasiteiraut, kaip sekasi ten Olandijoje? Noriu ir aš emigruot – padirbėt  bei magistrą studijuot. Nežinau tik kaip su tais darbeliais ir būstu. Gal galėtum ką nors patarti?

Štai kokių klausimų dažnai sulaukiu. Nenorėdamas kiekvienam atsakinėti asmeniškai ir tikėdamas, kad keliamos problemos yra aktualios visiems, atsakymus  parašysiu čia.

Po pusės metų gyvenimo Olandijoje rezultatai tokie:
1) Baigtas pirmas Olandų kalbos kursų lygis. Jau galima šiek tiek susišnekėti. Aišku, kalbant paprastai. Kuo lėčiau žmonės kalba, tuo daugiau supranti. Gelbėja daug tarptautinių žodžių iš anglų kalbos ir lengvesnis tarimas, nei anglų kalbos.
2) Nesijaučiame integravęsi. Dauguma draugų/pažįstamų (neskaitant darbo kolegų) yra ne vietiniai. Tikriausiai mus ir suartina ta aplinkybė, kad esame ne vietiniai. Tuo tarpu bendravimas su Olandais, nors ir būna įdomus, bet neaišku, ką jie apie tave galvoja. Mes bent jau stengiamės integruotis (mokomės kalbą, domimės kultūra, papročiais, tradicijomis, daug keliaujam Olandijoje), tad sulaukiame daug pagyrimų.

Atsakymai į klausymus:
1) Su kalba jums (Dalia) nebūtų problemų. Olandų išmokstama kaip ir kitos kalbos. Man netgi susidarė įspūdis kursuose, kad mums, lietuviams, jų garsus ištarti yra žymiai lengviau, nei prancūzams, italams, turkams ir lenkams. Išskyrus tą vienintelį „gghrr“. Bet ir tas, manau, jau įveiktas. Man olandų kalba turi panašumų su anglų ir vokiečių, aišku, yra išimčių. Tad jums problemų nekiltų. Juk kitą kalbą išmokti lengviau, kai jau kelias moki.
2) Sveikatos draudimas žmogui per mėnesį yra apie 88 eurai. Draudimas padengia viską, ką per metus išleidi virš nustatytos sumos (200, 300, 400 eurų, priklauso nuo pasirinkto sveikatos plano). Pats renkiesi savo rizikos lygį. Kol kas pas gydytojus nebuvom, nes neprireikė. Kiek girdėjau, dantų specialistai  pigiau kainuoja Lietuvoje.
3)  Pinigai. Viskas priklauso nuo to, kaip gyveni.

Nuoma yra brangi: butas be mokesčių ir baldų nuo 500 eurų per mėnesį. Studentiškai galima išsinuomoti kambarį su bendra virtuve, dušu ar tualetu. Kambariuką galima rasti, kad ir nuo 250 be mokesčių (pačiam ieškotis neteko).
Internetas apie 20 eurų.
Mobilusis ryšys: 0,1 euro/minutė  (negaliu pasakyti sumos, nes per pusę metų prakalbėjau už 10 eurų, ir jie visi buvo dovanoti ryšio tiekėjo). Galima sakyti, pokalbiai buvo nemokami.
Banko sąskaita su 2 debetinėmis kortelėmis: 40 eurų metams (Rabobank).
Maistas: žmogui gaminantis namie 150 eurų. Kavinėse brangoka: pica nuo 7 eurų, patiekalai 10-20 eurų.
Kinas: daugiausia 8-11 eurų.
Muziejai: dauguma 5-15 eurų. Buvome ir zoologijos sode, kur bilietas kainavo 20 eurų žmogui.
Dviratis: nuo 20 eurų.

Olandų kalbos kursai: nuo 200 eurų už vieną lygį (pagal Europos standartus jų yra 6). Aš moku 212 eurų. Už tai gaunu 21 akademinę valandą darbo su dėstytoju, 15 žmonių grupėje. Kursai užtrunka 2,5 mėnesio, nes būna tik 2 vakarai per savaitę. Pagrindinis darbas yra savarankiškai su knyga ir testais kompiuteryje. Knyga pirmam ir antram lygiui apie 90 eurų (su kompaktine plokštele). Sėkmingai baigęs kursus gauni sertifikatą.

4) Įsitvirtinti pavyktų, jei susirastumėte veiklos čia, ir žmonių, su kuriais bendrautumėte. Manau bendravimas ir patinkanti veikla yra pagrindiniai dalykai norint įsitvirtinti užsienyje.

5) Dėl studijų Nyderlanduose negaliu daug patarti, nes pačiam neteko. Olandijoje yra per dešimt europinio lygio universitetų, bet ne visi turi kursus anglų kalba. Universitetų vardai, kurie yra mano kaimynystėje, pasienyje su Vokietija : Wageningen, Nijmegen, Volksuniversiteit (čia mokausi   olandų kalbos; yra daug filialų visoje Olandijoje).

6) Nesvarbu, kokia jūsų specialybė, bet mokėdami olandų kalbą, jūs darbą susirasite 10 kartų greičiau ir 5 kartus geresnį, nei jos nemokėdami. Olandijoje šiuo metu bedarbystė yra truputį virš 3 % (tai yra, pusė milijono gyventojų neturi darbo). Žmogui su išsilavinimu ar be jo susirasti darbą nėra lengva. Ypač, kai lenkai okupavę darbo rinką. Kiek girdėjau, jie dirba už pusę minimumo. Dėl to jų visi nemėgsta. Dažnas ieškantis darbo klausia, ar kolektyve yra lenkų. Minimali alga Olandijoje apie 1000 eurų į rankas (~1300 ant popieriaus). Minimali alga taip pat priklauso nuo amžiaus, todėl žmonės, jaunesni nei 23 (tiksliau nebe pamenu) metai, gali tikėtis šiek tiek mažesnio minimumo.

Tikiuosi nors šiek tiek praplėčiau jūsų žinias apie gyvenimą Nyderlanduose. Sėkmės visiems. Laukiu kitų klausimų.

Susiję įrašai:

Įrašo “Gyvenimas Olandijoje – kalba, darbas, pinigai” komenatarų: 66

 1. Mindaugai,
  Pradžiai pasiryžau išbūti 2 metus. O po matysim…
  p.s. Tau pavydžiu. Po tiek šalių pakeliauji.

 2. Olandijoje esu jau trečius metus, atvykau mokytis, likau ilgesniam laikui. Keli komentarai:
  * Bazinis draudimas už 88 eur tikrai nepadengia visko, o tik suteikia būtinąją pagalbą, jeigu nori, kad būtų apmokami ir rimtesni dalykai, mėnesinė įmoka didesnė. Stomatologijos paslaugoms paprastai yra dar vienas papildomas draudimas. Tai, kad turi draudimą, dar nereiškia, kad už nieką nereiks mokėti. Yra daug apribojimų. Pvz., pas stomatologą gali kompensuojamas draudimo eiti tik 2 kartus per metus ir darbo metu. Jei daugiau kartų arba skubus atvejis – moki pats (arba perki specialų draudimą). Pas fizioterapeutą – max 10 kartų ir tik su siuntimu. Ir t.t. (konkrečios sąlygos skiriasi nuo draudimo kompanijos)
  * Už 10-20 eur mano žiniomis gali nusipirkti tik vogtą dviratį. Dėvėtų dviračių kainos prasideda nuo 50 eur, normalesnių – nuo 70 eur, nauji kiniški – nuo ~180 eur, nauji pusė bėdos – ~350 eur, geri – ~500 eur ir daugiau.
  * Būsto kaina priklauso nuo vietos. Amsterdame patogioj vietoj už kambarį gali tekti sumokėti ir 500 eur. Mažam miestuke – vieno kambario butas (+ living room) gali ir 300 eur nekainuoti. Man asmeniškai kartą pasisekė, gyvenau Roterdame ir mokėjau 250 eur už kambarį su viskuo.
  * Didesni universitetai: University of Amsterdam, Free Univeristy of Amsterdam, Erasmus University Rotterdam, Tilburg University, Delft University, Utrecht University – visi jie turi plataus profilio programas anglų kalba.
  * Minimali alga priklauso ir nuo išsilavinimo.

  O kodėl nieko nėra parašyta apie registraciją savivaldybėj? ;)

 3. Aha, sveikatos draudimas padengia tas išlaidas virš nustatytos sumos, kurios įeina į sveikatos draudimo paketą. Ne tiksliai parašiau.
  Vogti dviračiai kainuoja 10-20 eurų. Nepirkau, sakė. O iš paprastų žmonių dėvėtą dviratį už kiek sutarsi už tiek nupirksi. http://www.marktplaats.nl pagelbės pasirinkime. O nauji išties velniškai brangūs…
  Dėl minimalios algos (minimumloon) ir išsilavinimo girdžiu pirmą karta. Ir niekur nerandu, kad taip būtų parašyta. Ar galite pateikti šaltinius?
  Pilna minimali alga Nyderlanduose šiuo metu 1407 eurai (bruto arba kitaip sakant, ant popieriaus). Jei jums daugiau nei 15 ir mažiau nei 23 metai, minimalią algą gausite dar mažesnę (minimali alga priklauso nuo amžiaus).
  Labai dėkuj už pastebėjimus.

  Registracija savivaldybėje labai svarbus etapas, bet jį tikrai kada nors aprašysiu :).

  Tiesa, gal kas norėtų pakomentuoti Olandijos mokesčių sistemą? Nes jau kaip ir reiktų deklaruoti užsienyje uždirbtus pinigus (pajamas). Ką man sakė darbe, tai jei aš sutinku su mokesčiams nuskaityta iš atlyginimo suma, papildomos deklaracijos nereikia. Bet jei nori dalį sumokėtų mokesčių susigrąžinti, teks deklaruoti. O deklaravus vieną kartą, vėliau mokesčių deklaracijas teks pildyti kasmet. Įspėjo, kad tai sudėtingas procesas ir dėl „geriausių rezultatų“ būtina kreiptis į pačia Nyderlandų mokesčių inspekcija http://www.belastingdienst.nl/

 4. Apie minimalios algos ir išsilavinimo sąryšį oficialių šaltinių pateikti negaliu, nes teisiškai tai nereglamentuota, tačiau yra taikoma kaip bendra praktika. Pvz., jei esi socialinis darbuotojas baigęs HBO, gausi pradinį atlyginimą tikrai mažesnį nei jei būtum baigęs universitetą, juolab magistrą.

  Dėl mokesčių. Visų niuansų nežinau, bet parašysiu, ką žinau iš patirties. Pirmiausia, priklauso nuo to, kur nori deklaruoti. Jei Lietuvoj užsienyje gautas pajamas, tai nieko nesusigrąžinsi. Deklaravimui reikia Jaropgaaf iš įmonės, skaičiuokai deklaruojami kaip neapmokestinamosios pajamos (siekiant išvengti dvigubo apmokestinimo, nes jau atskaičiuoti mokesčiai Olandijoje). Jei deklaruoji Olandijoje, gali deklaruoti kaip laikinas užsienietis, gali deklaruoti kaip rezidentas. Kaip ribą nubrėžti, nežinau. Jeigu dirbai ne visus metus, deklaruoti tikrai verta, nes susigrąžinsi nemažai. Jei dirbai visus metus, bet negavai per didelio atlyginimo, irgi gali vertėti deklaruoti, žiūrint kaip Tau buvo pritaikoma loonheftings korting, nes ji siekia apie 2000 eur, ir jei nebuvo atskaičiuota, tai gali tuos pinigus atgauti. Jei deklaruoji kaip užsienietis, turbūt geriausia skambinti bendruoju anliškos informacijos belastingdienst telefonu ir pasakyt, kad nori deklaruoti. Tada jie atsiųs popierines formas, kurias turėsi užpildyti. Jei kaip rezidentas, tai gali pildyti elektroninę formą. Jos patvirtinimui ir galutiniam išsiuntimui reikalingas DigiD kodas, kurį galima išsiimti per jų puslapį http://www.digid.nl/english/ (užsiregistravus ir paprašius kodo po kiek laiko ateis laiškas su aktyvacijos duomenimis; reikia BSN/sofi numerio ir veikiančio bei nuolat naudojamo mobilaus tel. nr.). Aš pildžiau jungtinę deklaraciją su draugu (olandas) ir nepastebėjau nieko sunkaus, tiesiog reikia suvesti skaičiukus iš jaropgaaf. Aišku, jeigu turi pajamų ir Lietuvoj, ir Olandijoj, ir viską reiktų deklaruoti, tada geriau pasikonsultuoti su kuo nors. Nes jei nesi užpildęs Lietuvoj išvykstančiojo deklaracijos, tai kaip ir turėtum pildyti Lietuvoj.

 5. Supratau. Kalbate ne apie minimalų atlyginimą (valstybės numatytas mažiausias galimas oficialus žmogaus užmokestis), bet apie „pradinį atlyginimą“, pavyzdžiui, naujame darbe. Atlyginimas iš tikrųjų priklauso nuo žmogaus išsilavinimo ir derybų sugebėjimų. Nors kiek girdėjau, naujasis darbdavys Olandijoje turi teisę paprašyti atlyginimo lapelio iš buvusio darbo. Man tai tikrai keista.
  Apie mokesčius galbūt galima pasikonsultuoti su Olandų mokesčių inspekcija? Nes užsieniečių Nyderlanduose tikrai daug.

 6. Atsiprašau už galimai klaidinantį pasakymą. Iš tiesų, turbūt geriausia sakyti, kad pradinis atlyginimas priklauso nuo išsilavinimo.
  Apie mokesčius konsultuotis su inspekcija be abejo, kad galima ;) Iš patirties galiu duoti patarimą. Jei nuėjus/paskambinus į mokesčių inspekciją „nepatiks“, ką pasakys konsultantas, tuomet vertėtų nueiti pas kitą konsultantą/ skambinti dar kartą. Kai kurie iš jų labai daug ko nežino ir gali pripainioti.

 7. Sveiki, noreciau pasiteirauti, kokios yra galimybes susirasti kiek normalesni darba turinti universiteto vadybos bakalaura lietuvoje, turint erasmus studiju bei praktikos patirties, taip pat work and travel patirties bei vieneriu metu darbo receptione staza kipre. Moku anglu gerai, rusu pagrindai, turku susikalbu ir suprantu bei siek tiek vokiskai. Savarankiskai pradejau mokytis olandu. deja gyvenant ne olandijoje yra siek tiek kelblu..
  taigi o normalus darbas tai ne fabrike pakuoti (aisku jei nerasiu darbo tikrai neisizadu ir tokio darbo).
  Ka noreciau dirbt ir sugebeciau, tai darbas su dokumentu tvarkymu, registraturoj duomenu pildymas, account ofise padeja ir visokio kitokio tipo asistente, kaip manote ar yra galimybes isidarbinti? nes kiek tenka skaityt, tai sunku su kiek geresniu darbu.
  beje dirbu siuo metu Golden tulip viesbutyje kipre. Receptione.

  Man 23 metai, tai nors pilna minimuma tureciau gauti. beje turku kalba susikalbeti ismokau per 9 menesius, tai manau su olandu lankant kursus ir per puse metu butu imanoma prasilausti..

  ka jus manote apie tai?

 8. Labai nudziugau suradudi si tinklapi:) Isvaziuoju nuo lapkricio men. Erasmus praktikai 3men. i Maastricht’a. Didziausia problema – busto paieska. Olandu kalbos nemoku, net nezinau kaip ieskotis kokio kambariuko. Gal galetumet pagelbeti?

 9. Atgalinis pranešimas: Procentas
 10. ar neatcibodo jums stumti as jau 10 miatu esu olandijoi ir ka cia raso tai ira grini vejai nes jei kalbos nezinai tu nekam nerinkalingas cia o istatimai nera palankus svetimsaliams

 11. Vincai, kuria kalba tu čia parašei? Tinklaraštį rašau lietuvių kalba, todėl tikiuosi lietuviškų komentarų. Kitokie man nereikalingi.

 12. Andriau, labai smagu skaitinėti Tavo įžvalgas ir patarimus. Ar gerai suprantu, kad gyveni Amsterdame (ar šalia)? Aš labiau mąstau apie tokį praktinį klausimą – gal esi žmogus, kuriam patinka krepšinis? :) Gal būtų smagu pasiorganizuoti artėjančio čempionato rungtynių žiūrėjimus? :)

 13. Negyvenu Olandijos vakaruose. Susidomėjimas krepšiniu taip pat sumažėjo išvykus iš Lietuvos, tad nieko neišeis. :)

 14. Labas,Andriau.Gal gali padeti ir parasyti,kur yra kepykla Amsterdame ar uz jo.Kaip zinoti tikslu adresa.

 15. Laba diena. Gal zinote, kaip patvirtinti turimus diplomus? Gal nuoroda galite imesti, kalba nesvarbi, galima ir olandiskai, aisku butu geriau angliskai. Aciu

 16. Irena. Norint legalizuoti diplomus reikia, kad juos patvirtintu Lietuvos URM konsulatas- Vilniuje J.Tumo-Vaizganto 2. iejimas is kaires puses. dar klause i kokia sali vaziuoju. Nunesate diploma, jums padaro apostile ( man padare per 3h) 35lt.
  tada nesate pas verteja, jis isvercia ( ~10 lt uz puslapi)
  tada nesate pas notara, kad patvirtintu. bet geriausia susirasti verteja, kuris ir nunes notarui – viso to dziaugsmas ( ~30lt)
  ir viskas. su tuo apklijuotu diplomu galite drasiai vykti i uzsieni.

 17. jei esate uzsieny ir norite patvirtinti – tada reik nest i ambasada. ( bet sito jau nezinau)

 18. Na gal nekorektiskai klausima uzdaviau, pvz Norvegijoje siunti i Nokut ir jie suteikia vietine kvalifikacija, o kaip Olandijoje, kad jie pripazistu tavo teise dirbti ne padejeju o pagrindiniu specialistu.

 19. Esu girdėjęs, kad tą postiliuotą diplomą, reikia nešti į kažkokią NL instituciją, kurį lietuvišką mokslą sistemą perverčia į olandišką.
  Net jeigu gavote diplomą neseniai (su anglišku priedėliu) ir jums buvo sakyta, kad jis galioja visoje Europoje – tai ne visada tiesa.

 20. Laba diena, esu Olandijoje dar tik 2 savaitės.Atvažiavau susirasti darbą,bet nemoku kalbos.Nei olandų, nei anglų.Manau,kad galimybės surasti labai miglotos. Girdėjau,kad pradžioje galima stoti į darbo biržą? Kur reikėtų kreiptis, gal galite man padėti? Labai sunku nemokant kalbos ir nežinat šalies įstatumų.Būčiau dėkinga.

 21. Vaida, gal šita info bus naudinga: http://www.expatax.nl/workunemployed.htm ? Trumpas laisvas nepažodinis vertimas, kadangi nemokate angliškai: Neturint darbo reik registruotis Centrum voor Werk en Inkomen; norint Olandijoje gauti bedarbio pašalpą, prieš tai reikėjo bent jau keturias savaites gauti pašalpą iš darbo biržos Lietuvoje ir atsivežti paminėtas dvi formas iš ten, o tada skubėti registruotis Olandijoje Centrum voor Werk en Inkomen.

  Irena, manau, kd Jums reikėtų kreiptis į http://www.idw.nl/ , nors prieš tai siūlau išsiaiškinti, ar tikrai darbdavys nepajėgus įvertinti Jūsų kompetencijų pagal lietuvišką diplomą.

 22. @magiC, manau jog Centrum voor Werk en Inkomen ir mano minėta Werk.nl yra vienas ir tas pats.

 23. Andriau, taip, esi visiškai teisus, „paguglinau“ – tikrai vienas ir tas pats, nors kartais vadina skirtingais pavadinimais.

 24. Laba diena,ačiū už pagalbą,bandysiu ką nors suprasti, nors sunku, kai kalbos nemoku.

 25. va zadu lekti i olandus noriu suzinoti kokios maisto kainos, mazdaug kiek per menesi isleidziat maistui. ir kaskiek laiko moka algas ar kias menesi ar kas savaite?

 26. Sveiki mokausi Olandijoje jau beveik metus.Istikruju su universitetais yra viskas super,mokslas pigesnis negu lietuvoje (1500eu) i metus ,nes 80% finansuoja jeigu esi EU pilietis,tai kaip ir viskas super.Del darbo ,tai man klaikiai nesiseka,jau metus gyvenu cia ir labai sunku rasti,jei nemoki olandu kalbos.Beabejo ieskojau darbo puse etato,nes kitaip mokslai nesiderintu.Universitete pirmaji semestra buvo olandu kalbos paskaitos,bet ten tokios paskaitos…maistas ganetinai brangus,nebent gyveni netoli Vokietijos sienos ir vazineji i Vokietija apsipirkti.Jei esate rukantis,tai irgi sunku cigaretes cia kainuoja nuo 4.30 iki 5.00 eu.Del gyvenamojo busto gyvenu bendrabutyje,tai kaip ir viskas normaliai,moku 300eu i menesi.Tevai i menesi siuncia 500eu,tai labai sunku prasiversti su tiek.Siap labai gailiuosi,kad studijuoju olandijoje,nes:miestas kuriame studijuoju yra mazas,mazai pramogu ir viska kita,taip pat maistas brangus,praktiskai mesos gaminiu reikia atisakyti.Nebent valgote kiauliena.Taipogi del darbo,darbo mano mieste beveik nera,nebent ieskotumetes darbo pilnu etatu.Aisku jau nieko nepakeisiu,teks baikti studijas cia ir bandyti ismokti olandu kalba,kas praktiskai neimanoma,nes visi sneka angliskai,net garbaus amziaus zmones,sneka puikiausiai angliskai.Taigi net nera postumio mokintis anglu kalbos..

 27. edit:
  Taigi nera postumio mokintis OLANDU kalbos.
  :)

 28. Ka tu turi omenyje sakydamas, kad lenkai dirba uz puse minimumo, Olandijoje yra istaymu nustatytas minimumas 65,35 uz 8 darbo valandas nuo 23 metu ir darbdavys negali maziau moketi.

 29. Neisivaizduoju, kaip tai techniskai galima butu padaryti, manau tik per visokias nesaziningas idarbinimo agenturas, kurios pasiima daugiau nei joms priklauso, priskaiciuodamos gal kokius nuomos mokescius ar dar kazka. Mano firma nuomoja pora lenku is agenturos, kuria turi lenkas, tai labai nustebau kai suzinojau, kad jie gauna tik trecdali to ka mes uz juos mokame.

 30. Sveiki, taigi, turiu tokia problema, dirbu Olandijoje per firma, pastojau, kokios mano galimybes, ar imanoma isgyventi visa motinystes laikotarpi Olandijoje?

 31. Lena,
  Pirmiausia, galvoju, kad vaikai turėtų būt džiaugsmas, o ne problemos… Na, vis viena sveikinu!
  Ką turi omenyje „visą motinystės laikotarpį“? Pora metų po gimdymo? Jei taip, tai pamiršk, Olandijoje moterys gauna keturis mėnesius gimdymo atostogų, dažniausiai pora mėnesių pasiimi prieš numatytą gimdymą, pora po ir viskas. Tada poros mėnesių vaiką atiduoda į „day care“ ir marš į darbą.
  Ir kuria prasme „išgyventi“? Ar užtenka išmokų ar kaip?

 32. taip, ar uztenka ismoku, ar firma privalo tau ismoketi tuos pinigus, ar gali tave atleisti is darbo ?

 33. Sveiki galvoju lekti gyventi i Amsterdama. kalbu puikiai angliskai ir turiu labai daug patirties aptarnavime tiek lietuvoje tiek Airijoje. Kokie sansai rasti darba ir pradeti gyvenima NL?

 34. Sveiki.
  Sausi atvykstu darbuotis.
  Iskilo daug klausimu tame tarpe ir apsigyvenimo.
  Kur patartumete ieskoti busto?
  Del automobilio registravimo – ar jis privalomas ar galiam vazineti su LT numeriais kiek nori?
  Suzinojau neseniai nuo klolegu kad yra galimybe gauti atlyginima be mokesciu atskaitymu tiksliau gauni atlyginima minus 30 procentu mokesciu o po to grazina tuos mokesccius nes esi uzsienietis nusamdytas Olandijoje.

 35. Sweiki,gal galite kas parasyti olandu kalbos kursus internete ar is kur parsisiusti,nes nieko neina rasti google.aciu

 36. Ieškok pagal frazes:
  nederlands nt2
  nederlands nt2 oefeningen
  leren nederlands

 37. Sveiki,

  Noreciau gauti informacijos kur butu galima susirasti kambari nuomai roterdame. Reikia greitai, kadangi netiketai gavau darbo pasiulyma. Buciau labai dekingas.

 38. Sveiki,

  Norejau pasiteirauti gal kartais zinote lietuviska/rusiska kirpykla roterdame?

 39. Sveiki,

  Norėčiau pasiteirauti ar įmanoma susirasti darbą Olandijoje neprisiregistravus gyvenamoje vietoje (nes daugelyje nuomojamų vietų registracija tiesiog negalima)?

  Ir dar, jei gavau BSN (Sofi) numerį praeitais metais, ar jis vis tiek galios jei busiu niekur neprisiregistravus?

  Ačiū

 40. gal zinot kas butina olandijoje,norint gaut bedarbio pasalpa?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *