Keukenhof

Kaip ir žadėjau, dalinuosi įspūdžiais apie vieną iš įspūdingiausių savo kelionių Nyderlanduose. Tai didžiausias pasaulyje gėlių sodas – Keukenhof.

Vieną gražų pavasario sekmadienį iškeliavome į vakarinę Olandijos dalį. Keukenhof sodas įsikūręs prie Lisse miesto. Šis kraštas įžymus bekraščiais gėlių laukais. Tikėjausi pamatyti daug gėlių, bet pamačiau DAUG DAUG GĖLIŲ. Neįtikėtinai daug gražių gėlių vienoje vietoje. Iš gėlių sukurta daug įvairių kompozicijų, taip sukuriant viso parko peizažą.

Šis parkas patiks visiems gėlių grožio gerbėjams. Kartą gyvenime būtina čia apsilankyti.

Parkas būna atidarytas tik du mėnesius pavasarį. Kasmet milijonas turistų gali apeiti 32 hektarus teritorijos ir pamatyti 7 milijonus pačių nuostabiausių gėlių (iš kurių 4,5 milijonai tulpių) ir 2500 medžių.

Jei lankysitės Olandijoje pavasarį, rekomenduoju šį parką aplankyti vieną iš paskutiniųjų. Nes po vizito į šį parką visa kita atrodys nūriai.

Kitas patarimas, jei tik galite, į parką nevažiuokite savaitgalį, nes tada būna sausakimša. Taip pat būkite fiziškai pasirengę lėtai vaikščioti visą dieną ir nueiti bent 20 km.

Botanikams-gėlininkams šis parkas taip pat gali tapti tikru atradimu. Vienoje vietoje demonstruojama tūkstančiai gėlių rūšių.

Daugiau faktų ir įdomybių apie Keukenhof gėlių sodą.

Šalia parko driekiasi ir įžymūs Olandijos gėlių laikai.

Visos nuotraukos iš Keukenhof parko.

Atnaujinta 2010-09-08. Įdedu kelis video iš Keukenhofo

p.s. Dar liko aprašyti įspūdžius iš tą pačia dieną vykusio gėlių parado. Ir kada tam rasti laiko + noro?

Įrašo “Keukenhof” komenatarų: 4

  1. Neužtenka vieną kart jį gyvenime pamatyt! Tai buvo pirmoji mano kelionė toliau Lietuvos. Po to mačiau daug šalių. Aikčiojau nuo Alpių didingumo, Atlanto fiordų, Provanso kvapų, Adrijos žydrumo, Ispanijos karščių…tačiau Olandija yra šalis į kurią norisi ir norisi sugrįžt!!! Ir ne vien dėl nuostabaus Keukenhofo parko ar gėlių parado balandžio mėnesį. Nors ji beveik visa „dirbtinė”, tačiau be galo tvarkinga. Kanalas, pievos, gulbės, vėl kanalas, pievos… Prie kiekvieno namo ten savas „keukenhofas”, pedantiškas ir unikalus.

    Atraskite Olandiją patys! Aplenkit sostinę. Į ją nuskrisit kai išeisit į pensiją :). Sėskite jau dabar prie kompiuterio, sudarykite kelionės automobiliu maršrutą, užsisakykite iš anksto viešbučius pagal savo galimybes ir pavasarį pamatysit tokį rojų žemėj, kurio net nesapnavot!!! Man ši rojaus pasaka sapnuojasi kiekvieną žiemą… praleidžiu pora metų ir vėl važiuoju ieškot stebuklo!

    Sėkmės!

  2. Nustebau, kad šis sodas dirba tik porą mėnesiu per metus. Šiaip labai naudingas faktas, nes supratau, kad sezono meto kelionės ten išvengt nepavyks :-)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *