TeamViewer

TeamViewer logo

Turbūt neperdėsiu sakydamas, kad TeamViewer yra patogiausias ir geriausias nuotolinio prisijungimo (remote connection) būdas šiuo metu. Dažnai naudoju šią programą kai reikia sutvarkyti draugų, giminaičių ar klientų kompiuterius (vis tas nelemtas informatiko gyvenimas :) ). Viskas taip paprasta, kad programos net nereikia instaliuoti.

Programa sudaryta iš dviejų modulių (kliento dalies ir administratoriaus). Klientas (kuriam reikia pagalbos) pasileidžia programėlę, jam automatiškai sugeneruojamas ID (nepamirškite, kad programai būtinai reikia interneto) ir slaptažodis. Šiuos abu parametrus klientas telefonu ar per Skype pasako administratoriui, o šis gavęs duomenis prisijungia prie kliento kompiuterio ir perima jo valdymą. Jokie firewall ir routeriai prisijungimui netrukdo! Su kompiuteriu galima dirbti lyg pats būtum prie jo. Tik perkrovus kompiuterį, reikės iš naujo pakartoti prisijungimo operaciją.

Dar aišku reiktų paminėti, kad programa turi nemokamą versiją (apribojimų nepastebėta, tik mokamoje yra papildomų funkcionalumų, kurių niekada neteko naudoti). Taip pat TeamViewer gali būti naudingas administruojant serverius, nes gali į serverį įsirašyti kaip servisas.

Galvoju, kad dėl smulkių gedimų (kurie dažniausiai ir būna), administratoriui tikrai neapsimoka vykti pas klientus. Jau geriau naudotis pažangią programine įrangą. O dar geriau turėti kompiuterio mažo pataisymo versliuką, kai net važiuoti niekur nereikia. Deja, girdėjau, kad firmos tvarkančios kompiuterius šį metodą jau naudoja…

Pora video pamokų apie TeamViewer:

http://www.youtube.com/watch?v=EPIaLgHF3JA

http://www.youtube.com/watch?v=GCLi9gaEvwk

Rekomenduoju pabandyti!

Įrašo “TeamViewer” komenatarų: 41

 1. Na taip, ne javinė, kad veiktų visose platformose. Bet juk windows + mac > 90 % kompiuterių. O be to, Linux administratorių daug ir nėra :). Noriu pasakyti, kad Linux vartotojas dažniausiai jau pats savo kompiuterį moką susitvarkyti.

 2. Aš tai susitvarkyt moku, bet kalbu apie tai, kad negaliu Windows’inių kompų valdyt šios programos pagalba.

  Beje, kalbant apie nuotolinį tvarkymą, tai jis turi didelį minusą: yra labai priklausomas nuo interneto greičio. Jei internetas prastas, gali būti greičiau nuvykti pas klientą, negu žaist su 1 FPS vaizdu :)

 3. :) tiesa. Irgi manau, kad windowsinis remote connect šiek tiek optimalesnis greičio atžvilgiu. TeamViewer turi didesnį lankstumą, už tai naudoja daugiau ryšio.Tobulų programų nėra…

 4. „O be to, Linux administratorių daug ir nėra :)“
  Geras anekdotas.
  Linux/Unix/Unix-like serveriai ima labai didelę daugumą. Windows vos keli procentai. Taigi, ir adminų ypač daug. O tuos, kurie moka tik parodyt vaikui kaip Paint paleist, tai gal ateityje jau bus priimta vadinti ūkvedžiais (no-offence)?
  „Noriu pasakyti, kad Linux vartotojas dažniausiai jau pats savo kompiuterį moką susitvarkyti.“
  Naujas vartotojas niekados nemoka. Ir visai nesvarbu kokia sistema.
  Karoli, pamiršai tai, jog vaizdas praktiškai visais protokolais (RDP, VNC ir t. t.) yra spaudžiamas pagal greitį ir taip nustatoma atitinkama kokybė, tačiau FPS išlaikoma kaip įmanoma geresnis. Gauti 1 FPS praktiškai neįmanoma – greičiau jau nutrūktų ryšys.

 5. Toji programike ID praso ir slaptazodzio.kur juos rasti kompiuteryje? galit siuo klausimu padeti?

 6. Yra dvi TeamViewer dalys: viena sugeneruoja kompiuterio ID ir slaptažodį (PIN), o kita leidžia administratoriui prisijungti prie vartotojo kompiuterio gavus iš vartotojo minėtus duomenis.

 7. tai man ja i abu kompus instaliuoti ir ji pati susigeneruos? Matot nelabai suprantu kur tas kompiuteryje ID ir slaptazodis. Aciu uz kantrybe ir uz issamu atsakyma.

 8. Ar TeamViewer eina padaryti kad nematytu prisijungimo kitame kompiuteryje? Ir kaip tai padaryti?

 9. o kokia nemokama programa galima tai padaryti

 10. TightVNC arba RealVNC. Tačiau:
  1. Turėsi pats išmokti paslėpti ikoną system tray’uje (o šito tai jau nerodysiu kaip daroma – kiek neetiška būtų :) ).
  2. Kompiuteris turi turėti išorinį IP arba atidarytą prievadą.

 11. dekui. pameginsiu paslepti ikona, bet jei neišeis prasysiu pagalbos

 12. o kaip sia programa istrinti is kompo? ar padaryti kad neveiktu?

 13. Instaliuodamas TeamViewer padariau klaida ir pažymėjau ne ta laukeli.Dabar negaliu naudotis programa.O ir panaikint jos neišeina.Bandžiau parsisiust nauja,bet ji taip pat neveikia..Gal patartumėt ką daryt ?

 14. Programą galima ištrinti kaip ir kitas (Win XP per Add\Remove programs).

  Pavlusa. O ką ir kaip instaliavai? Kurį failą? Ką pažymėjai? Kaip bandėt ją naikinti ir kas nepasinaikina?

 15. Dabar aš tiksliai nepasakysiu kaip ten tuose laukeliuose buvo rašoma,bet maždaug…Man siulė pasirinkt … personal/not-commercial…arba…company /commercial use…as nepagalvojąs ir pažymėjau antra varianta…Pirma karta veikė ,buvo viskas puiku…Po kiek laiko bandžiau vėl ir jau neveikia..Kiek supratau pažymėdamas ta nuoroda,aš gavau tik bandoma varianta trim dienom. Tai va,dabar kai bandau instaliuot nauja programa,man tik viena iš trijų nuorodų leidžia žymėt, būtent ta company /commercial use.. Na suprantu,kad iš manes aiškintojas ne koks,bet gal suprasi ka norėjau pasakyt ir padėsit man..Iš anksto esu dėkingas.

 16. Taip instaliuot leidžia,bet naudotis negaliu ..

 17. Radau puikia programėle panašia į TeamViewer…Gal kam reiks..Ammyy Admin v2.11

 18. kai restartini kompa,kitas asmuo gali prisijungti su tuo paciu ID ir pasw….nes kiek maciau tai ID tai tapati wis siulo?ir dar wienas klausimas prisijunges su sia programa kitas asmuo gali kopinti failus i savo PC?

 19. ir dar wienas klausimas.zinau kad jis biski kwailokas,bet pasitiksilimui. jei isinstaliawau sia programa yra tikimibe prisijungti prie mano PC?

 20. Taip, ID sugeneruoja tokį patį, todėl galima susikurti klientų sąrašą ir tereikės iš kliento gauti slaptažodį, kurį kiekvienos sesijos metu sugeneruoja kitokį.
  Failus kopijuoti galima. Sesiją galima nutraukti iš abiejų (bet kurio) susijungusių kompiuterių.
  Prisijungti be leidimo praktiškai neįmanoma. Nebent kitas asmuo, žinodamas tavo ID, atspės slaptažodį iš 9999 kombinacijų.
  Dėl visiško saugumo nereikia dalinti savo ID tretiesiems asmenims.

 21. Gal eina kaip atkurt failus, jei netyčia ištryniau per teamvierį? Labai skubu. :} Ačiū už atsakymus.

 22. Laba diena,
  As taip pat naudojausi timeviewer programa. Taciau dabar iskilo klausimas – ar asmuo, anksciau jungesis prie mano kompiuterio vel gales taip padaryti? Ar jam galios tie patys, ar reikes nauju prisijungimo kodu?

 23. Kiekvieną kartą įjungus programą, ji sugeneruoja naują slaptažodį-PIN (4 skaičius). Jei programos neuždarysite, PIN išliks tas pats ir bus galima vėl ir vėl prisijungti.

 24. Ačiū už atsakymą, Andriau. Dar vienas klausimas – kaip tą programą išjungti? Ar ji pati išsijungia pvz išjungus kompiuterį ir pan.

 25. Išsijungia kaip ir paprasta programa. Išjungus kompiuterį visos programos išsijungia.

 26. Bet ar pavyzdžiui rytojaus dieną įjungus kompiuterį, bus galima prisijungti seniau naudotu kodu ar reikės sugeneruoti naują?

 27. i mano kaompiuteri norejo issilauzti bet spejau nesuvesti kodo ir istryniau programa ar kitokiais budais jie negali surasti mano ID? nes labai labai bijau kad jaigu suras prisius visokiu nesamoniu o kompas tai ne mano :((

 28. Laba diena. Man TeamViewer reikalingas darbui su klientais. Sėkmingai naudojau iki šio mėnesio. Dabar gi pasirodo, kad nemokama versija ribota – t.y. 5 min. padirbi ir tave išmeta 2 minutėms velniop. Pirkti nesinori, nes 1700 Lt. nesimėto… Gal ką galite patarti? Arba gal kas žino analogišką produktą?

 29. kaip padaryt sia programa kad butu visada ir prisijungimo numeriukas ir slaptazodis vienodas, kad ir perkrovus kompiuteri , ta prie kurio nori prisijungti visada viskas but vienoda ir neklaustu ar leidziate prisijungti. Nes tvarkant motinos kompiuteri per atstumaa jei sudetinga nupasakot kur ka spaust kad susijungt :)

 30. Kompiuterio id paprastai nesikeičia, bet PIN kiekvieną kartą sugeneruojamas kitoks (saugumo sumetimais). TeamViewer tinklalapyje galima susikurti klientų sąrašą ir netgi jungtis prie kito kompiuterio per naršyklę. Galbūt ten verta pabandyti pasižiūrėti?

 31. Sveiki, norejau paklausti, ar kitas asmuo prisijunges prie tavo kompiuterio matys visa informacija? Net ir kai tu narsai internete ir pan? Kaip poto atsijungti sia programa nuo kito asmens?

 32. Norejau paklausti ar teamviewer yra uzdaroji imone??

 33. Sveiki, restartuot tai galima ir nereikia antrą kart jungtis, ten višutiniame teamviewerio meniu yra pasirinkimas restartuoti arba netgi restartuoti ribotoje veiksenoje (safe mode (aišku with networking)), tada kai išsijungia kliento kompas pas mus kompe parašo laukti partnerio ir kai jau jo kompas pasijungia tereikia vieną mygtuką nuspaust ir nieko nereikia įvedinėt iš naujo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *