Kaip tai padaryti? Visų pirma reikia žinoti, kad WordPress sistema mėnesių ir savaitės dienų pavadinimus saugo viename faile locale.php. Šį failą galite rasti kataloge blogas\wp-includes\locale.php. Failą reikia persisiųsti į kompiuterį ir redaguoti. Paprastai viskas atrodytų lengva, tiesiog kode perrašyti mėnesių ir dienų pavadinimus, bet dažniausiai iškyla sunkumų. Dėl skirtingų koduočių, faile prirašius lietuviškų raidžių jos vis tiek neatvaizduojamos bloge (o rodomi hieroglifai). Todėl reikia vietoj lietuviškų raidžių surašyti specialius raidžių kodus. Kai failą įkelsite į blogą Jums daugiau nekils problemų su lietuvybe. Jeigu norite viską padaryti greičiau – atsisiųskite mano bloge naudojamą failą su lietuviškais mėnesių ir savaitės dienų pavadinimais.
p.s. Nepamirškite prieš atnaujindami WordPress versiją šį failą nusikopijuoti, o po atnaujinimo vėl įkelti į savo blogą.
Šiek tiek prajukau :) Ir susijęs postas apie lietuviškų raidžių kodus yra ne kas kita, o tos pačios problemos sprendimo paieška. Anksčiau vis gi teko nuolat susidurti su panašiom problemom… Kai WP ne tik kad nebuvo, bet niekas dar ir nė neįsivaizdavo, jog bus :)
O problema yra visai kita. Ir labai kvaila, kaip kažink ką :) Galbūt ir nevisiškai tiksliai apibrėšiu viską, bet, manau, bus pakankamai aišku.
Esmė tiesiog ta, kad visi WP failai yra parašyti UTF-8, ir, atsidarius su redaktoriumi, kuris šios koduotės „nesupranta”, iškraipomi visi „netikę” simboliai.
Dar tiksliau būtų sakyti, kad dažniausiai redaktoriai failus atidaro lyg ir teisingai, bet iššsaugo ar gali išsaugoti jau nebe UTF-8.
Pats paprasčiausias pavyzdys: atsidarom bet kurį WP failą su Notepad’u, įrašom ką nors lietuviškai ir išsaugom – ir bum! gali būti (žemiau išsiaiškinsim, kodėl „gali būti”), kad gausim hieroglifus vietoj lietuviškų raidžių. Bet, jei įrašęs lietuviškas raides, išsaugosim su „Save As” ir nurodysim koduote „UTF-8” – viskas bus gerai.
Taigi, gali būti, kad buvai prieš tai failą atidaręs ir išsaugojęs ne UTF-8, o vėliau ir atsirado visa problema. Bent jau su „Save As” išsaugojus failą, sekantį kartą Notepad’as vėl supras ir turėtų išsaugoti jį teisingai.
O iš tikrųjų tai… Notepad ir panašūs redaktoriai vargu ar tinkami tokiems dalykams. Pilna visokiausių PHP (ir ne tik) redaktorių (pvz. Zend Studio), kuriems iš anksto nustatai reikiamą „darbinę” koduotę ir nebekyla jokių panašių problemų.
O dar kitaip sakant… Kuo daugiau „bendrauji” su kompiuteriais, tuo labiau pradedi tikėti į Dievą :D
Jau buvau pusė dokumento raidžių į kodus pakeitusi, o tada pamačiau šio starpsnio komentarą:)
Ačiū jums, Marijau!!
Paprastume slypi genialumas:))