Gėlių teikimo ypatybės

Tai paskutinis iš trijų straipsnių apie verslo dovanas, jų teikimo aplinkybes, taip pat gėlių dovanojimo aspektus.

Priešingai nei kitas dovanas, gėlių tinka dovanoti beveik visada. Kartais darbovietėse tiesiog yra susitariama nedovanoti dovanų, išskyrus gėles, nes jos nėra tokios įpareigojančios. Tik ypatingais atvejais – vedybos, įstaigos ar darbo joje jubiliejaus, sidabrinės, auksinės vestuvės ir panašiai – daroma išimtis ir ruošiama dovana, kuriai susimeta bendradarbiai. Tokiu atveju būtina paskirti vieną atsakingą asmenį, kuris būtų už tai atsakingas.

Gėlių paprastai dovanoja vyras moteriai. Nelabai etiška, kai jų dovanoja moteris vyrui, moteris moteriai ar vyras vyrui.

Gėles, kaip ir smulkias dovanėles galima siųsti iš anksto, tik būtina prieš tai paskambinti ir pasiteirauti, kokios puokštės gaunantysis norėtų. Nežinant, kokią puokštę dovanoti, geriausia pasitarti su gėlininku. Nedidelės puokštelės praverčia ir einant į kviestinius pietus.

Kai gėlės nešamos nelabai iškilminga proga, pasveikinęs šeimininkus pats sutvarkykite puokštę – paprašykite vazos ir pamerkite gėles. Priešingai nei puokštės, vazoninės gėlės dovanojamos tik tada, jei žinoma, kad adresatas jas labai mėgsta.

Derėtų nepamiršti ir gėlių kalbos. Paprastai manoma, kad raudonomis rožėmis išreiškiama karšta meilė, o chrizantemos nešamos tik per laidotuves. Įprasta puokštę sudėti iš neporinio gėlių skaičiaus, bet tai visai netinka, jei puokštė bus ypač didelė ir iš daugybės gėlių.

Puokštės dažnai suvyniojamos į permatomą popierių, o kai oro temperatūra minusinė – i baltą. Tokiais atvejais, prieš įteikiant gėles, reikia jas išvynioti. Jei gėlės suvyniotos į permatomą foliją ir yra puokštės dalis, jos nuimti nereikia. Prie puokštės niekada nepamaišys ir maža dovanėlė ar atvirukas, tačiau tiks tik rašytas ranka.

Esama atvejų, kai gėlės visiškai nedovanojamos:

• Kai kviečiama į restoraną, gėlės siunčiamos šeimininkei į namus prieš renginį;
• Per užuojautos vizitus;
• Būnant garbės svečiu.

Taigi, dovanos ir gėlės – tai ne kyšis. Jos visada pamalonina jas gaunantįjį. Derėtų prisiminti, jog nereikia persistengti. Dovanos ar gėlės neturėtų būti nei per brangios, nei per pigios, tačiau visada turėtų atitikti teikimo situaciją, būti parinktos konkrečiam asmeniui individualiai (net ir pagal pageidavimą), bet nereikėtų manyti, kad jos įpareigoja. Dovana ar puokštė gėlių – tai maža staigmena, kuri garantuos teigiamą atmosferą ir formuos teigiamą požiūrį apie Jus pačius.

NAUDOTA LITERATŪRA:

Wrede-Grischat R. Manieros ir karjera. Vilnius: Pradai, 1996.

Įrašo “Gėlių teikimo ypatybės” komenatarų: 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *